Member of FPK Group

Skleníky

Rajčata, okurky, papriky, lilek, salát, ředkev

Pěstování rostlin ve sklenících s sebou nese mnohá rizika. Rostliny jsou náchylnější především k plísním a hnilobám. Tento problém je možné řešit aplikací chemických ochraných prostředků. Pokud použijeme mikrobiální přípravek IH Flora, je možné výrazně snížit nebo úplně vypustit chemii v rámci ochrany rostlin. Získáme tak kvalitní úrodu s výraznou finanční úsporou a s minimálním zatížením přírody.

skleniky

Aplikace a dávkování

skleníky

1 - Zralý kompost (případně organické hnojivo ManEco nebo kompost připravený pomocí přípravku IH Flora) promícháme se substrátem v poměru 1 : 9 nebo substrát pokryjeme zralým kompostem do výšky 3 cm, zaryjeme do substrátu a zalijeme pracovním roztokem preparátu do vlhkosti 60%. Pokud je zvýšené riziko houbových onemocnění změníme poměr kompostu k substrátu na 4 : 6.

Pro pěstování rostlin v kazetách je vhodné substrát připravit pomocí fermentace. Po zalití směs umístíme do fermentoru bez přístupu kyslíku a necháme fermentovat dva měsíce. Týden před výsevem hotovou směsí naplníme kazety určené k setbě semen a zalijeme vodou.

Účinky preparátu v praxi

V pokusu prováděném na rajčatech byla výška stonku a počet listů na konci šestého týdne v průměru o 20 % větší než v kontrolním pokusu. Ošetření rajčat preparátem zvýšilo počet květů a plodů. Přičemž nejlepších pozitivních výsledků bylo dosaženo, kdy do péče bylo zahrnuto i předosevní ošetření semen. V tomto případě se množství plodů zvětšilo o desítky %.