Member of FPK Group

Chov drůbeže

Drůbež je nejčastěji chovaná kategorie hospodářských zvířat. Průmyslová výroba drůbežího masa a vajec vyžaduje optimální podmínky chovu, krmení a moderní léčebná a preventivní opatření.

Mikrobiologický přípravek IH Fauna je vhodným preventivním opatřením pro chov vodní i hrabavé drůbeže. Jako přídavek do krmiva či vody slouží jako bezpečné probiotikum, bez mutagenních či toxických účinků.
IH Fauna společně s aktivním činidlem PROBIO-K2 je však také možno využít k sanitaci prostor, redukci zápachu či kompostování kejdy.

slepice

Přídavek do krmiva a napájecí vody

Účinky preparátu

Zlepšení imunity a celkového zdravotního stavu
Vyrovnání mikroflóry trávicího traktu
Zlepšení kvality masa a zvýšení živé hmotnosti
Zvýšení snůšky vajec a zlepšení jejich kvality
Zlepšení přívodu kyslíku do tkání a látkové výměny
​Stimulace krevního oběhu a funkce jater
Snížení výskytu onemocnění enterokolitidou, dysbiózou, průjmem a dalších nemocí trávicí soustavy
Zabranění vzniku klování a avitaminóz
​Zvýšení obsahu živin v krmivu včetně množství asimilovatelného dusíku
Zrychlení rozkladu trusu​​

Příprava roztoku

Pracovní roztok se připravuje z teplé nechlorované vody o 20-25 °C. (Chlorovanou vodu nechte nejprve odstát v nádrži bez víka po dobu více než 12 hodin.) Hotový roztok se neskladuje, měl by se použít okamžitě po zředění a to za přítomnosti zvířat.

Aplikace

Přípravek IH Fauna je nejúčinnější při podávání jako součást krmiva drůbeže.
Kuřatům by se přípravek měl přidávat do potravy již od prvních dnů života. K pozitivní změně složení mikroflóry v trávicím traktu drůbeže dochází již během jednoho měsíce. Doporučuje se podávat nepřetržitě nebo periodicky po celou dobu růstu.
​Pokud si dáme práci s přípravou fermentovaného krmiva, obsah aminokyselin se zvýší až o 28 %, čímž naroste jeho kvalita.
Přípravek IH Fauna nemá na rozdíl od antibiotik u zvířat žádné vedlejší účinky. Při užívání tohoto přípravku nebude mít maso a mléčné výrobky negativní dopad na konzumenta ani na životní prostředí.


Dávkování do krmiva
drubez_davkovani